Anasayfa Klasik İznik Çinileri Klasik Kütahya Cinileri Kütahya Çinileri Çini & Gümüş Takılar Kurumsal Promosyonlar İznik Panolar Fincan Setleri Çini Hakkında İletişim

     

 

Kütahya Çini

 

Traditional Kutahya  Ceramics

 

Logolu Çini Tabaklar
Klasik İznik Cinileri
Klasik Kutahya Çinileri
Kütahya  Cinileri
Kurumsal Hediyeler
Çini & Gümüş Takılar

Kahve Fincan  Takımları

Karo ve Panolar
Çini Hatlar (Kaligrafi)
Firuze Çiniler
Papatya Ciniler
Çay Takımı

Kadife Kutular

 

 

 
 

 

 

     

 

 

Klasik Kütahya Çinileri

Sayfa  1  2

     

130-4

30cm Klasik Kütahya Çini Tabak

Geleneksel Kütahya çinilerinin en güzel örneklerinden olan bu çini, dışa dönük düz ağızlı, hafif çukur gövdeli, halka dipli. Beyaz  hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Sır altında bezemeler kobalt mavisi, firuze, yeşil ve toprak kırmızısı renklerde, olup konturları siyahtır. Ortada rumi ve palmetlerle bezeli ibrik motifi, çevresinde dairesel dönüş yaparak on kuşatan dört hatayi, ağız kenarında da İznik çinilerinden esinlenilerek yapılmış dalga motifli bordür vardır.

 

 130-2

 Sır altında bezemeler kobalt mavisi, firuze, sarı, mangan moru ve toprak kırmızısı renklerde, olup konturları siyahtır. Merkezdeki yıldızdan ışınsal düzende gelişen geometrik bezeme beş yapraklı bir çiçek görünümündedir. Her yaprağın ortasında, içlerinde çiçek olan bir yıldız motifi, yaprakların arasındaki zemin üzerinde rumi kıvrımları görülür. Merkezdeki madalyonda Arap harfleriyle “Yadigâr” yazılıdır. Ağız kenarı birbiri içinden geçen iki sıra zikzak hatlı bordürle kuşatılmıştır. Tabağın arka yüzü yatay olarak yerleştirilmiş dört adet çiçek dalı ile bezelidir. 

118-4

 18cm Klasik Çini Tabak

 Bir Kütahya klasiği olan bu tabak, Dışa dönük düz ağızlı, çukur gövdeli, halka dipli. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Sır altında bezemeler yeşil, sarı, mangan moru ve toprak kırmızısı renklerde olup konturları siyahtır. Ağız kenarını, uçlarından çiçek dalları sarkan dilimli kuşak, çukur bölümünün kenarını ise zikzaklı bir bordür çevreler. Merkezde stilize bir çiçek motifi görülür.

 
     
     

Çinili gümüş takılar,kahve takımları cini kolye, yüzük  küpe en güzel çiniler, elişi size özel hediyeler Mine hediyelikte

 

 

 

 
 

Kutahya Classic Ceramics